INTELIGENTNY DOM

Newsletter
 
 
 
 
 
Referencje, Certyfikaty

Zobacz nasze Referencje|Pobierz Certyfikaty

 
Ciekawe Artykuły

Dowiedz się więcej: Inteligentne Budynki|Artykuły: Inteligentne Domy

 
Filmy Video

Zobacz filmy video|Inteligentny Dom w akcji

 
Dokumenty, Katalogi

Pobierz Katalogi Producentów|Systemy Inteligentnych Domów

 
Co jest dla Ciebie ważne?
 
Partnerzy

 
 
wielkość tekstu: A A A

Projekty domów energooszczędnych

  


 W ostatnich lat obserwujemy ciągły wzrost zainteresowana budynkami energooszczędnymi. Współczesny dom oprócz atrakcyjnego wyglądu i funkcjonalnego układu pomieszczeń, powinien gwarantować niskie zużycie energii wpływające na obniżenie rocznych kosztów jego ogrzewania. To właśnie te  elementy stały się inspiracją do stworzenia kolekcji projektów domów w standardzie TERMO.

Najwięcej ciepła budynek traci przez dach, ściany, strop, podłogę na gruncie i okna. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia termoizolacja tych przegród budynku.

W projektach domów z kolekcji TERMO zastosowano większą grubość warstw termoizolacyjnych, podnosząc tym samym energooszczędność budynku:
- ściany zewnętrzne ocieplono 20 cm warstwą styropianu,
- dach i strop nad poddaszem 30 cm warstwą wełny mineralnej,
- podłogę na gruncie 15 cm warstwą styropianu.

Rozwiązania te pozwoliły na znaczne zmniejszenie energii potrzebnej do ogrzania domu. W praktyce oznacza to duże oszczędności na ogrzewaniu. Jakie? Sprawdźmy na konkretnym przykładzie: 

 

 

 

 

Orientacyjny koszt przygotowania ciepłej wody użytkowej (CWU) w analizowanych

przypadkach jest stały i wynosi: 753 zł/rok

 

 

Sprawdź jakie oszczędności daje budowa domu w technologii TERMO!

 

Decydując się na budowę domu w standardzie TERMO, oszczędzimy rocznie 1191 zł na ogrzewaniu gazowym lub 614 zł przy ogrzewaniu paliwem stałym. 

Należy wziąć pod uwagę, że budując dom w standardzie TERMO powinniśmy liczyć się z większymi kosztami budowy wynikającymi z zastosowania materiałów termoizolacyjnych o większej grubości. 

Na przykładzie projektu Dom w wisteriach TERMO, różnica w kosztach dla poszczególnych przegród przedstawia się następująco:

- ściany zewnętrzne: zwiększenie grubości ocieplenia z 14 cm do 20 cm, spowoduje wzrost kosztów budowy o 3 600 zł netto

- dach i strop nad poddaszem: zmiana grubości ocieplenia z 20 cm do 30 cm, to kolejne 2 100 zł netto

- dodatkowa izolacja podłogi na gruncie i ścian fundamentowych: zmiana grubości ocieplenia z 10 cm do 15 cm, spowoduje wzrost kosztów budowy o 1 900 zł netto


W 2013 roku rusza ogólnopolski program promocji budownictwa energooszczędnego. 

 

 Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) uruchamia w pierwszym kwartale 2013 roku program dopłat. O dopłatę mogą starać się osoby fizyczne, które w latach 2013-2018 rozpoczną budowę domu energooszczędnego lub pasywnego. Planowana kwota dotacji wynosi 30 000 zł brutto dla budynku energooszczędnego i 50 000 zł dla budynku pasywnego.


Więcej informacji na temat programu na stronie: www.nfosigw.gov.pl 


Projekty domów z kolekcji TERMO kwalifikują się do dopłaty po spełnieniu wymagań technicznych określonych przez NFOŚiGW w szczególności zastosowaniu wentylacji mechanicznej.

   

Szukasz odpowiedniego projektu domu. Masz dodatkowe pytania? Chcesz skorzystać z dofinansowania z NFOŚiGW, nie masz czasu i zniechęcają Cię urzędowe procedury, my załatwimy to za Ciebie.

 

Po prostu napisz do nas lub zadzwoń już teraz:

 

a nasi Specjaliści skontaktują się z Tobą , umówią dogodny termin konsultacji.

 

 

Do usłyszenia,

Andrzej i Paweł
Twoi Doradcy

 

 

 

 

 

 
Poleć stronę:Podziel się ze znajomymi|Facebook: www.facebook.comTweetnij do znajomych|Twitter: www.twitter.comPodziel się ze znajomymi|Nasza Klasa: www.nk.plWykop stronę na|Wykopalisko: www.wykop.pl