INTELIGENTNY DOM

Newsletter
 
 
 
 
 
Referencje, Certyfikaty

Zobacz nasze Referencje|Pobierz Certyfikaty

 
Ciekawe Artykuły

Dowiedz się więcej: Inteligentne Budynki|Artykuły: Inteligentne Domy

 
Filmy Video

Zobacz filmy video|Inteligentny Dom w akcji

 
Dokumenty, Katalogi

Pobierz Katalogi Producentów|Systemy Inteligentnych Domów

 
Co jest dla Ciebie ważne?
 
Partnerzy

 
 
wielkość tekstu: A A A

Inteligentny dom

 

 

 

 

 

Inteligentny dom na Twoich usługach. Nowoczesny system zarządzania budynkiem.

 

 
System Fibaro to coś więcej niż inteligentny dom, to Twój osobisty asystent, ochroniarz i strażnik domowego budżetu, który opiekuję się Tobą i Twoją rodziną. Dba o Ciebie tak dyskretnie, że zupełnie tego nie zauważasz. Gwarantuje komfort, wygodę, bezpieczeństwo i oszczędności każdego dnia.

 

System Fibaro daje Tobie elastyczne narzędzia, które możesz w pełni dostosować do swoich potrzeb, wymagań, nawyków
Elektroniczny system zarządzania domem
Fibaro zaprojektowane jest podobnie jak układ nerwowy, czyli składa się z trzech podstawowych części: elementów wykonawczych, mózgu i zmysłów. Systemem zarządza centralka HC2, czyli mózg, do której sensory i czujki przesyłają bodźce. Sygnały te zostają przetworzone w konkretne polecenia wysyłane do elementów wykonawczych, czyli mikromodułów. Właśnie one wykonują określone zadania. Dzięki temu system pracuje bardzo dynamicznie.
W kwestii bieżącego sterowania, FIBARO wykorzystuje te rozwiązania, które już klient posiada, mianowicie osobisty telefon komórkowy, tablet czy PC. Rozumiemy, że użytkownikowi nie potrzebne są dodatkowe gadżety, panele, piloty, dlatego nie chcemy narażać go na kolejne koszty, więc wykorzystujemy obecne zasoby, dając mu kolejną, niezwykłą funkcjonalność. System FIBARO daje Tobie elastyczne narzędzia, które możesz w pełni dostosować do swoich potrzeb, wymagań, nawyków oraz wszelkich zachcianek ;) W odróżnieniu od podejścia producentów innych inteligentnych systemów, FIBARO jest otwarte na klienta i w pełni dopasowuje się do indywidualnych potrzeb. Maksymalnie uproszczając obsługę i konfigurację system umożliwia stworzenie własnej inteligentnej przestrzeni. Przecież to właśnie TY wiesz najlepiej, co jest potrzebne Tobie i Twojej rodzinie.
System skrojony na miarę - jak to możliwe?
Po pierwsze rozwiązanie FIBARO jest w pełni bezprzewodowe, umożliwiając instalację na każdym etapie istnienia budynku, zarówno w nowo budowanym jak i w kilkusetletniej kamienicy. Zakup i montaż systemu nie wiąże się z żadnymi przeróbkami w domu. Instalacja sprowadza się do zdjęcia obudowy z gniazdka lub kontaktu, rozłączenia przewodów, podłączenia do nich modułu FIBARO, dokręcenia kabli, wciśnięcia 3-krotnie modułu, żeby wykrył się w centralce zarządzającej i dokręcenia obudowy do kontaktu lub gniazdka. Proces instalacji nie trwa dłużej niż kilka minut.

Po drugie prosty i intuicyjny interfejs konfiguracyjny daje Tobie pełną swobodę w tworzeniu własnego, uszytego na miarę, inteligentnego środowiska. Sam tworzysz swój inteligentny dom, informując HC2 o nazwie pomieszczeń, dodając do nich określone urządzenia, tworząc scenariusze zdarzeń jakie system ma wykonać, np. przy pobudce czy powrocie do domu. Budujesz również zależności między urządzeniami, kształtując tym samym bezwarunkowe odruchy Twego domu, np. gdy w trakcie podlewania ogrodu będziesz przez niego przechodzić, system po wykryciu ruchu wyłączy sekcje zraszaczy wzdłuż Twojej trasy tak, abyś uniknął spryskania wodą.

 

Przede wszystkim bezpieczeństwo

System FIBARO dba również o Twoje bezpieczeństwo, umożliwiając integracje ze wszystkimi dostępnymi na rynku systemami alarmowymi i monitoringu. FIBARO włącza w swój ekosystem infrastrukturę alarmową, dzięki zastosowaniu mikroskopijnych uniwersalnych sensorów, montowanych wewnątrz czujek. W przypadku, gdy jesteś posiadaczem systemu Satel, FIBARO integruje się z rozwiązaniem na poziomie centralki alarmowej bez konieczności implementacji dodatkowych urządzeń. Lista wykorzystywanych w systemie alarmowych sensorów automatycznie pojawia się w centralce konfiguracyjnej HC2 i może być w pełni wykorzystywana, nie tracąc swojej pierwotnej funkcji. Oznacza to, że określona czujka pozostaje sensorem alarmowym, pełniąc jednocześnie określone zadania w Twoim inteligentnym domu, może np. zapalać światła w salonie za każdym razem, gdy po zmierzchu ktoś wchodzi do pomieszczenia.

FIBARO umożliwia również inteligentne zarządzanie systemem alarmowym, uzbrajając tylko te strefy, gdzie nie wykrywa ruchu. Mało tego, na podstawie danych lokalizacji domowników, potrafi określić czy dom należy uzbroić, czy nie, mimo że takie bezpośrednie polecenie nie zostało akurat wydane. FIBARO wie, że bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny jest wartością nadrzędną, dlatego dzięki integracji z kamerami IP umożliwia zdalny monitoring Twojego domu. Z każdego miejsca na świecie, za pośrednictwem telefonu komórkowego.

FIBARO to też Twój informator, wysyłający wiadomość tekstową lub mailową, z załączoną fotografią z kamer, tuż po każdym zdarzeniu, np. po powrocie dziecka do domu, a także w sytuacjach alarmowych, np. gdy zbyt zabrudzone akwarium będzie wymagało wyczyszczenia.

System wie, jak ważne jest bezpieczeństwo Twoich najbliższych, dlatego umożliwia stały dostęp do informacji odnośnie lokalizacji domowników. Żyjemy w niebezpiecznym świecie, więc taka wiedza jest dla każdego z nas bezcenna. Zwłaszcza w kontekście naszych pociech.

FIBARO jest również opiekunem Twojego dobytku, gdy wyjeżdżasz na wakacje lub w delegacje. System symuluje Twoją obecność włączając oświetlenie w domu, zamykając i otwierając rolety, by odstraszyć potencjalnych złodziei.

 

FIBARO dba o Twój budżet rodzinny

Rosnące ceny energii są zmorą każdego z nas. FIBARO pomoże Ci zaoszczędzić, reagując na każdą sytuację związaną z niepotrzebną stratą energii, np. wyłączy ogrzewanie w pomieszczeniu, w którym zostało otwarte okno, dogrzeje te strefy, gdzie aktualnie przebywasz, czy też będzie kontrolować określony indywidualnie przez Ciebie harmonogram ogrzewania. Dodatkowo FIBARO umożliwia monitoring zużycia energii przez określone urządzenia, dając Tobie wszystkie dane do podjęcia właściwych decyzji. Raport dostępny jest w interfejsie konfiguracyjnym HC2 i umożliwia dokładną analizę zużycia energii, w podziale na poszczególne pomieszczenia i urządzenia, w określonym przedziale czasowym.

Dzięki ogromnej interdyscyplinarności i możliwości integracji FIBARO, możesz zrezygnować z dodatkowych naściennych paneli zarządzających np. systemu podlewania czy ogrzewania, gdyż te wszystkie funkcjonalności zawarte są w interfejsie konfiguracyjnym HC2. Dodatkowo w czasie rzeczywistym możesz sterować tymi urządzeniami z telefonu bądź innego urządzenia mobilnego. Generuje to dodatkowe oszczędności, często będące równowartością zakupu całego systemu FIBARO.

Wygoda i komfort na miarę króla

Twój dom jest Twoją oazą, Twoim królestwem, więc pozwól sobie żyć w należytej wygodzie i komforcie. FIBARO stworzy dla Ciebie ekosystem, synergicznie współpracujących ze sobą urządzeń elektrycznych, niwelując wszelkie czynności związane z bieżącą ich obsługą. Wystarczy, że podniesiesz telefon i uruchomisz określone zdarzenie. Już nie musisz wstawać z kanapy, aby włączyć swojemu małemu dziecku radio w pokoju, czy też biec do domofonu, by sprawdzić kto przyszedł. Od dziś możesz to wszystko zrobić za pomocą telefonu, klikając w określoną ikonę albo po prostu... mówiąc do niego!

FIBARO jako pierwszy system wprowadził sterowanie automatyką budynkową za pośrednictwem głosu. Asystenta głosowa LiLi na bieżąco wykonuje zadane jej polecenia, w razie niejasności doprecyzowuje je odpowiednimi pytaniami. Funkcjonalność ta jest niezwykle przydatna w sytuacjach z ograniczaną możliwością operowania na ekranie telefonu, np. podczas jazdy samochodem. LiLi to także perfekcyjne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych, dla których operacje ruchowe są znacznie utrudnione.

Powalająca cena

Bezpieczeństwo, komfort, wygoda, oszczędności i to wszystko zapewnione przez jeden system skrojony na Twoją miarę. Myślisz zapewne, że to wydatek nie na Twoją kieszeń? I tu Cię przyjemnie zaskoczymy. FIBARO jest obecnie najtańszym na rynku tak rozbudowanym, bezprzewodowym rozwiązaniem inteligentnego domu. Koszt instalacji systemu zależy oczywiście od wielkości obiektu i ilości punktów elektrycznych, jednakże uśredniając koszt zautomatyzowania mieszkania 50 m2 to ok 5.000 pln*, natomiast domu 120 m2 ok 10.000 pln*.

 

                                                          

Masz dodatkowe pytania? Dowiedz się więcej, jaki System będzie najlepiej pasował do Twojego budynku!

 

Po prostu napisz do nas lub zadzwoń już teraz:

 

a nasi Specjaliści podpowiedzą, udzielą Ci cennych wskazówek lub umówią się z Tobą na konsultację w dogodnycm dla Ciebie terminie.

 

 

Do usłyszenia,

Andrzej i Paweł
Twoi Doradcy

                                        

 

 

 
Poleć stronę:Podziel się ze znajomymi|Facebook: www.facebook.comTweetnij do znajomych|Twitter: www.twitter.comPodziel się ze znajomymi|Nasza Klasa: www.nk.plWykop stronę na|Wykopalisko: www.wykop.pl