INTELIGENTNY DOM

Newsletter
 
 
 
 
 
Referencje, Certyfikaty

Zobacz nasze Referencje|Pobierz Certyfikaty

 
Ciekawe Artykuły

Dowiedz się więcej: Inteligentne Budynki|Artykuły: Inteligentne Domy

 
Filmy Video

Zobacz filmy video|Inteligentny Dom w akcji

 
Dokumenty, Katalogi

Pobierz Katalogi Producentów|Systemy Inteligentnych Domów

 
Co jest dla Ciebie ważne?
 
Partnerzy

 
 
wielkość tekstu: A A A

Dla Twojego bezpieczeństwa

 

 

Włamanie... Zalanie... Pożar...
Od dzisiaj możesz zapomnieć o tych słowach!

 

Jak System Inteligentnego Domu
chroni skutecznie Ciebie i Twoich bliskich?

 

 

Drogi Kliencie, Inwestorze,

 

Choć policyjne statystyki podają, że liczba włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań spadła znacznie w ostatnich latach... To jednak liczba 12 000 włamań rocznie (1 000 miesięcznie) to nadal dużo! Pamiętam, jak niedawno mój sąsiad mówił: "mnie to nie dotyczy..." A jednak stało się...

 

Ale bez obaw! Ty, Twoja rodzina i Twoje mienie są całkowicie bezpieczne w Twoim domu z Inteligentną Instalacją. Od dzisiaj możesz spać spokojnym i zdrowym snem. Odpowiednio dobrany System zintegruje wszystkie najważniejsze funkcje, związane z bezpieczeństwem Twoim i Twoich najbliższych...

 

 

Jak to działa?

 

Instalacja elektryczna i alarmowa

 

Instalacja elektryczna w Twoim budynku (mieszkaniu, biurze, restauracji, hotelu) współpracuje nie tylko z instalacją alarmową, lecz również z czujnikami dymu, wilgotności oraz innymi instalacjami technicznymi. Wyprowadzone z nich sygnały do Systemu, chronią skutecznie Twój dom przed awarią, nieproszonymi gośćmi i minimalizują skutki zdarzeń losowych (np. zalanie lub pożar).

 

Odpowiednia integracja z Twoim systemem alarmowym umożliwia m. in. automatyczne włączanie światła, kiedy czujnik alarmowy wykryje intruza oraz błyskawiczne powiadomienie ochrony Twojego obiektu. W realizowanych projektach i instalacjach korzystamy z możliwości standardowych systemów alarmowych (wyjście z centralki, informujące o stanie czujników). Takie rozwiązania ograniczają koszty Twojej inwestycji i dają Ci szereg możliwości zapewnienia bezpieczeństwa.

 

 

Symulacja obecności

 

Kiedy wypoczywasz z dala od Twojego domu (np. weekend lub urlop), staje się on atrakcyjnym obiektem dla złodzieji. Nie pozwól na to! Zainstaluj funkcję symulacji obecności, która zmniejsza ryzyko i chroni Cię przed niemiłymi niespodziankami po powrocie z urlopu.

 

Specjalny moduł systemowy "nagrywa" działania Twoich domowników w okresie poprzedzającym urlop, np. włączanie lamp, muzyki, telewizora lub opuszczanie rolet, a następnie "odtwarza" je. Efekt jest bardzo realistyczny i przekonujący, gdyż oddaje rzeczywiste i naturalne działania, jakie są wykonywane każdego dnia w Twoim domu.  Możesz wybrać, które elementy mają brać udział w symulacji, tak by nie zużywać niepotrzebnej energii (np. wyeliminowanie włączania ekspresu do kawy).

 

I co z tego wszystkiego wynika? Twój dom po prostu „żyje”. Żaden intruz, nieproszony gość, czy złodziej nie odważy się nawet zbliżyć!

 

 

Inteligentny zamek

 

Automatyczny zamek z kontrolą dostępu rozpoznaje Ciebie, jako osobę wchodzącą lub wychodzącą. Po przekręceniu klucza, wysyła sygnały do innych urządzeń, np. w celu zgaszenia wszystkich świateł, zamknięcia rolet, obniżenia temperatury... Zgubienie klucza nie zmusza Cię od razu do wymiany zamka. Wystarczy tylko, że usuniesz prawo dostępu do Twojego domu dla zagubionego klucza.

 

Inteligentnego zamka nie można otworzyć, ani zamknąć zdalnie. Można natomiast zdalnie zezwolić (lub nie) na otwarcie danym kluczem. Ponadto istnieje możliwość wykorzystania całkowicie automatycznych drzwi z zamkami otwieranymi zdalnie (lub poprzez zbliżenie karty dostępu), a także reagujących na Twój odcisk palca, jako osoby uprawnionej. Jak Ci się to podoba?

 

 

Inteligentne kamery

 

Coś zaniepokoiło Twoich domowników? Spokojnie – kamery rozmieszczone w istotnych punktach Twojego budynku i na zewnątrz, przekazują obraz na dowolny telewizor. Mało tego, nagrywają obraz po wychwyceniu ruchu przez czujnik kamery. Dodatkowa zaleta, która wpływa na bezpieczeństwo użytkowania to fakt, że urządzenia pracują w obwodach o niskim napięciu 24V lub wykorzystują fale radiowe/podczerwone. To z kolei skutkuje ograniczaniem nadmiernego promieniowania elektromagnetycznego.

 

Po prostu – wszystko masz pod kontrolą!

 

 

A teraz zobacz ten realny scenariusz

 

W razie pożaru...

 

W sytuacji krytycznej, jednym z najważniejszych czynników, bardzo często ratującym nam życie, jest błyskawiczna reakcja na zaistniałe zagrożenie. Inteligentny System Twojego Domu, zaledwie w przeciągu kilku sekund rozpozna zagrożenie i uruchomi wszystkie niezbędne procedury alarmowe, zapobiegające tragedii.

 

Wyobraź sobie...

 

Godzina 3:08:12:001
Czujka dymu wysyła sygnał do Centrali Systemu o zagrożeniu pożarem w Twoim domu, a następnie powiadamia odpowiednie służby.

Godzina 3:08:12:009
System błyskawicznie podejmuje wszystkie zaprogramowane procedury awaryjne, informując jednocześnie Ciebie o zaistniałym niebezpieczeństwie.

Godzina 3:08:13:010
Zostaje uruchomiony system alarmowy, po czym oświetlenie w całym Twoim domu przechodzi w tryb migania, by zaistniałe zagrożenie było jak najbardziej widoczne dla odpowiednich służb i sąsiadów.

Godzina 3:08:13:015
W całym Twoim budynku System Inteligentny otwiera okna dachowe, rolety, garaż i zamki w drzwiach.

Godzina 3:08:13:025
Dopływ gazu zostaje zablokowany. Jednocześnie zostaje uruchomiony system wentylacyjny na 100% mocy.

Godzina 3:08:13:087
Termostaty i regulatory natychmiast odłączają klimatyzację, zapobiegając rozprzestrzenianiu się dymu.

Godzina 3:08:13:215
Ostrzeżenia i instrukcje ewakuacyjne odtwarzane są we wszystkich urządzeniach audio/wideo.

Godzina 3:08:14:045
Specjalnie skonfigurowane oświetlenie kieruje Ciebie i Twoich domowników na drogę ucieczki i prowadzi do wyjścia...

 

Cała procedura zajęła nieco ponad 2 minuty. Ty i Twoja rodzina jesteście bezpieczni! Aż strach pomyśleć, jak potoczyłyby się wydarzenia bez inteligentnej instalacji? Można się tylko domyślać... Obyś nigdy nie musiał znaleźć się w podobnej sytucji, czego z całego serca Ci życzymy...

 

WAŻNA INFORMACJA:

Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują duże zniżki przy ubezpieczeniu nieruchomości z tego typu instalacjami technicznymi (inteligentnymi). Skorzystaj z tej okazji!

 

 

Wierzymy głęboko, że jesteś odpowiedzialnym i kochającym mężem i ojcem, pragnącym bezpiecznego domu dla Twojej rodziny...

 

Dowiedz się, jak szybko zapewnimy Tobie i Twoim najbliższym bezpieczeństwo, błogi spokój i spokojny sen na długie lata...

 

Po prostu napisz do nas lub zadzwoń już teraz:

 

a nasi Fachowcy doradzą, zaprojektują i zamontują Inteligentny System Bezpieczeństwa w Twoim Domu.

 

 

Do usłyszenia,

Andrzej i Paweł
Twoi Doradcy

 

 
Poleć stronę:Podziel się ze znajomymi|Facebook: www.facebook.comTweetnij do znajomych|Twitter: www.twitter.comPodziel się ze znajomymi|Nasza Klasa: www.nk.plWykop stronę na|Wykopalisko: www.wykop.pl