INTELIGENTNY DOM

Newsletter
 
 
 
 
 
Referencje, Certyfikaty

Zobacz nasze Referencje|Pobierz Certyfikaty

 
Ciekawe Artykuły

Dowiedz się więcej: Inteligentne Budynki|Artykuły: Inteligentne Domy

 
Filmy Video

Zobacz filmy video|Inteligentny Dom w akcji

 
Dokumenty, Katalogi

Pobierz Katalogi Producentów|Systemy Inteligentnych Domów

 
Co jest dla Ciebie ważne?
 
Partnerzy

 
 
wielkość tekstu: A A A

Inteligentny dom a ekonomia

 

 

 

 

Dom tani w utrzymaniu. Inteligentny budynek zapewnia spore oszczędności
 

Inteligentny dom to nie tylko komfort, wygoda i bezpieczeństwo to przede wszystkim spore oszczędności w codziennej eksploatacji. Sprawdź, w jaki sposób FIBARO dba o Twój domowy budżet.

 

 

Bezprzewodowy system sterowania        

               

 

Aby dom stał się domem inteligentnym należy wyposażyć go w odpowiednią instalację, która pozwoli zdalnie zarządzać poszczególnymi urządzeniami. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu rozwiązań, wymagają one jednak prowadzenia w domu kilometrów kabli. Montaż takich systemów trzeba odpowiednio wcześniej zaplanować, gdyż wymaga on dostosowania infrastruktury budynku zgodnie z projektem inteligentnych instalacji. Decyzję o ich zakupie należy, więc podjąć jeszcze na etapie budowy domu, w przeciwnym wypadku wykonanie instalacji przewodowej wiązałoby się z remontem generalnym.
Na szczęście coraz większą rolę na rynku zaczynają odgrywać bezprzewodowe systemy automatyki budynkowej. Instalując system FIBARO nie jest istotne czy właśnie kończysz budowę, czy jesteś na etapie wyposażania i urządzania, a może twój dom stoi już od kilku lat. Miniaturowe moduły wykonawcze, sterujące prawie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w obiekcie montuje się w istniejących puszkach podtynkowych lub nawet w niektórych przypadkach bezpośrednio w sprzętach, którymi chcemy sterować. Ze względu na bezprzewodowość systemu instalacja przebiega szybko i bezinwazyjnie, a dodatkowo w dowolnym momencie można system rozbudować lub przebudować.
 

Inteligentny dom przynosi  oszczędności

 

 

Oszczędności energii są również generowane poprzez same urządzenia wchodzące w skład inteligentnego systemu poprzez wprowadzenie sprzętu o maksymalnej sprawności, minimalizacje komunikatów radiowych w przypadku technologii bezprzewodowych czy swobodę w doborze odbiornika energii. Moduły FIBARO zostały zaprojektowane tak, by dać użytkownikowi możliwość stosowania dowolnego typu lamp, np. świetlówek kompaktowych lub diod LED. Dzięki odpowiednio zaprogramowanym scenom system sam reaguje na warunki pogodowe oraz na to, co dzieje się w domu lub wokół niego. Dlatego gdy wieczorem jest jeszcze jasno, nie włącza się oświetlenie ogrodu, a jeśli pada deszcz, podlewanie trawnika zostaje zawieszone.

 

Twój osobisty asystent

 

Inteligentne oprogramowanie umożliwia nie tylko oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim czasu. Dzięki odpowiedniej konfiguracji nie musisz wydawać szeregu poleceń za każdym razem. Wystarczy, że stworzysz odpowiednią scenę, na przykład „powrót do domu”, po której uruchomieniu dom sam wykona zaprogramowane czynności – odsłoni rolety, włączy światło w ogrodzie i otworzy bramę do garażu. A jeśli wychodząc do pracy zapomnisz wyłączyć żelazko, telewizor albo światło, system wykonana to za ciebie. Inteligentny dom wyłączy zasilanie wszystkich niepotrzebnie działających urządzeń i oświetlenie, a dodatkowo zmniejszy ogrzewanie. Zwróć uwagę na to, że FIBARO umożliwia zdalne sterowanie systemem za pomocą  telefonu, tabletu lub komputera. Jeśli okaże się, że wrócisz do domu później niż planowałeś, będziesz mógł za pomocą aplikacji w telefonie przesunąć godzinę włączenia ogrzewania i tym samym ograniczyć niepotrzebne zużycie energii lub wpuścić do domu gości czekających pod bramą

                                                           

Masz dodatkowe pytania? Dowiedz się więcej, jaki System będzie najlepiej pasował do Twojego budynku!

 

Po prostu napisz do nas lub zadzwoń już teraz:

 

a nasi Specjaliści podpowiedzą, udzielą Ci cennych wskazówek lub umówią się z Tobą na konsultację w dogodnycm dla Ciebie terminie.

 

 

Do usłyszenia,

Andrzej i Paweł
Twoi Doradcy

                                         

 

 

 

 

 

 
Poleć stronę:Podziel się ze znajomymi|Facebook: www.facebook.comTweetnij do znajomych|Twitter: www.twitter.comPodziel się ze znajomymi|Nasza Klasa: www.nk.plWykop stronę na|Wykopalisko: www.wykop.pl