INTELIGENTNY DOM

Newsletter
 
 
 
 
 
Referencje, Certyfikaty

Zobacz nasze Referencje|Pobierz Certyfikaty

 
Ciekawe Artykuły

Dowiedz się więcej: Inteligentne Budynki|Artykuły: Inteligentne Domy

 
Filmy Video

Zobacz filmy video|Inteligentny Dom w akcji

 
Dokumenty, Katalogi

Pobierz Katalogi Producentów|Systemy Inteligentnych Domów

 
Co jest dla Ciebie ważne?
 
Partnerzy

 
 
wielkość tekstu: A A A

Rekuperacja

 

 

 
 
 
 
System rekuperacji Danfoss Air - zasada działania
 
 
 
 
Odzysk ciepła
 
System Danfoss Air wykorzystuje ciepło (np. z kuchni i łazienki) do podgrzewania powietrza świeżego, które jest pobierane z otoczenia budynku. Dzięki temu zapewniona jest wymiana powietrza i zdrowy klimat w budynku, z jednoczesnym zachowaniem oszczędności energii.
 
Sercem tego systemu jest wymiennik ciepła, który składa się z dwóch oddzielnych, izolowanych obiegów powietrza. Jeden z nich jest podłączony do czerpni świeżego powietrza, a drugi do systemu kanałów wywiewnych, którymi usuwane jest zabrudzone i wilgotne powietrze z kuchni czy łazienki.
 
Ciepło z powietrza wywiewanego jest przekazywane do świeżego powietrza pobieranego z zewnątrz poprzez wymiennik ciepła zamontowany w rekuperatorze.
 
System Danfoss Air zawraca energię zawartą w powietrzu usuwanym z pomieszczeń, zmniejszając w ten sposób radykalnie koszty ogrzewania i negatywny wpływ na środowisko w porównaniu do wentylacji naturalnej. System Danfoss Air wymienia całkowicie powietrze w domu w ciągu dwóch - trzech godzin.
 
Zdrowy klimat w domu
 
Ze względu na oszczędność energii i zmniejszenie oddziaływania na środowisko, nowoczesne domy mają bardzo dobrą izolację. Jednak minusem dobrze zaizolowanego domu jest to, że jego przegrody i okna nie przepuszczają powietrza. Zmniejszenie naturalnego przepływu powietrza powoduje konieczność stosowania wydajnej wentylacji wymuszonej.
 
Dobrze zaprojektowany system rekuperacji jest wydajny i cichy a pod względem wizualnym i estetycznym nie koliduje z wystrojem wnętrza. Ponadto dobra wentylacja tworzy zdrowy klimat w domu oraz pomaga zapobiegać problemom, np. z wilgocią, grzybem i alergiami.
 
Korzyści jest wiele, a dzięki naszemu systemowi rekuperacji możesz mieć je wszystkie
 
 
 
  
Komfort przez całą dobę

System Danfoss Air zapewnia optymalny mikroklimat w pomieszczeniach zarówno w dzień, jak i w nocy przez cały rok.
 
 
Chcesz zaczerpnąć dodatkowego świeżego powietrza (np. podczas gotowania, imprezy lub ćwiczeń)? Danfoss Air umożliwi Ci lepsze rozwiązanie, niż otwieranie okien i drzwi. Wystarczy włączyć funkcję zwiększonej mocy (Buster). Wtedy wentylatory systemu pracują z maksymalną prędkością przez zaprogramowany czas, dostarczając świeże powietrze i jednocześnie nie wychładzając nadmiernie pomieszczeń.

 
System oferuje również tzw. tryb “letni bypass”. W tym trybie  powietrze wylotowe nie przepływa przez wymiennik ciepła. Oznacza to, że powietrze nawiewane do pomieszczeń ma temperaturę panującą na zewnątrz. Ten tryb może być również łączony z trybem zwiększonej mocy – ta funkcja jest szczególnie przydatna, gdy chcemy zaczerpnąć świeżego, chłodnego powietrza w domu.

Naprawdę przyjemną funkcją jest nocne chłodzenie. W tym ustawieniu chłodne, nocne powietrze jest wykorzystywane do schładzania domu – ale nigdy poniżej 18˚C. System Danfoss Air sprawdza temperaturę zewnętrzną dwa razy w ciągu doby, a gdy średniodobowa temperatura osiągnie plus 20˚C, funkcja jest włączana automatycznie.
 
 

 

 

 
Poleć stronę:Podziel się ze znajomymi|Facebook: www.facebook.comTweetnij do znajomych|Twitter: www.twitter.comPodziel się ze znajomymi|Nasza Klasa: www.nk.plWykop stronę na|Wykopalisko: www.wykop.pl