INTELIGENTNY DOM

Newsletter
 
 
 
 
 
Referencje, Certyfikaty

Zobacz nasze Referencje|Pobierz Certyfikaty

 
Ciekawe Artykuły

Dowiedz się więcej: Inteligentne Budynki|Artykuły: Inteligentne Domy

 
Filmy Video

Zobacz filmy video|Inteligentny Dom w akcji

 
Dokumenty, Katalogi

Pobierz Katalogi Producentów|Systemy Inteligentnych Domów

 
Co jest dla Ciebie ważne?
 
Partnerzy

 
 
wielkość tekstu: A A A

Modernizacja Twojego domu

 

 

Z niepokojem myślisz o wciąż wyższych
rachunkach za energię i ogrzewanie?

 

Zastanawiasz się, jak dobrze przeprowadzić remont
lub modernizację domu tak, by inwestycja była trafiona?

Termomodernizacja Twojego domu to najlepszy pomysł...

 

 

Drogi Kliencie, Inwestorze,

 

Bez zbędnych wstępów. Specjalnością naszą jest kompleksowa obsługa Twojej inwestycji budowlanej. Usługa zarządzania procesem budowlanym dotyczy zarówno domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, biurowych, handlowych, produkcyjnych, a nawet magazynowych.

 

Największy nacisk kładziemy na aspekty ekologiczne i energooszczędności w budownictwie. Do tego celu wykorzystujemy nowoczesne systemy i technologie: wdrażamy systemy inteligentne; pompy ciepła; systemy odzysku ciepła (rekuperacja); systemy klimatyzacyjne i wentylacyjne; systemy kondensacyjne; kończąc na wymianie stolarki okiennej i termoizolacji (docieplanie budynków wraz z elewacją).

 

 

Kilka faktów

 

Ogrzewanie domu w naszym klimacie, to najważniejszy czynnik, wpływający na roczne koszty utrzymania domu. Ponad 80% budynków w Polsce wybudowano w sposób, nie pozwalający na racjonalne zarządzanie energią. Zużywamy ponad 2 razy więcej energii na m2 powierzchni mieszkalnej, niż kraje Europy Zachodniej o podobnym klimacie.

 

Powoduje to, że wielokrotnie przepłacamy za ogrzewanie budynku oraz niszczymy naturalne środowisko, w jakim żyjemy. Prawdopodobnie, właśnie dlatego tak szybko rośnie przekonanie Polaków do energooszczędnych rozwiązań w budownictwie, w tym najbardziej popularnego docieplania ścian zewnętrznych.

 

 

O czym warto pamiętać ocieplając dom?

 

Istotne znaczenie dla poprawnego przygotowania przegród budowlanych mają rodzaj i grubość materiałów konstrukcyjnych oraz izolujących. Budynek równomiernie i poprawnie ocieplony to taki, w którym materiał izolujący jest zamontowany od zewnętrznej strony przegród, co ogranicza ilość mostków termicznych i poprawia akumulowanie ciepła w ścianach.

 

Zastosowanie zbyt małej ilości materiału spowoduje, iż uzyskanie dobrego współczynnika przenikania ciepła okaże się niemożliwe. Natomiast położenie zbyt grubej warstwy izolacyjnej będzie nieopłacalne ekonomicznie – prawdopodobne różnice w stratach ciepła mogą być na tyle niskie, że inwestycja nigdy się nie zwróci.

 

 

Otulić ściany, bo to się opłaca

 

Średnie opłaty za ogrzewanie źle ocieplonego budynku stanowią nawet ponad 40% wszystkich kosztów eksploatacji budynku. Straty energii cieplnej, czyli faktycznie pieniędzy, w około 1/4 spowodowane są przenikaniem ciepła przez słabo zabezpieczone termicznie ściany. Zimą ciepło ucieka na zewnątrz, a latem przenika do pomieszczeń.

 

Jak temu zaradzić? Co należy zrobić, by temperatura wewnątrz nowego domu była zawsze komfortowa, a rachunki za ogrzewanie niskie? Recepta jest prosta i na szczęście, coraz bardziej powszechna. Wystarczy dobrze „otulić” ściany dobrej jakości grubą warstwą markowego izolatora, np. styropianu w kropki lub grafitowego. Warto wiedzieć, że docieplenie wykonane, np. styropianem w kropki Termo Organiki o grubości 15cm, chroni skutecznie, jak betonowy mur o grubości około 380cm.

 

Zastosowanie styropianu grafitowego – to ekonomiczny tuning ocieplenia!

 

 

Termomodernizacja z głową

 

Docieplenie ścian będzie tylko wtedy skuteczne, kiedy zostanie wykonane izolatorami wysokiej jakości, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze. Na rynku materiałów budowlanych bez problemu można znaleźć producentów, którzy sprzedają niepełnowartościowe materiały budowlane. Styropian od niesprawdzonych wytwórców ma o wiele niższe parametry od deklarowanych. Taki izolator nie zapewni oczekiwanych oszczędności.

 

 

Izolacja poddasza i dachu

 

Duże straty ciepła przez przenikanie występują przede wszystkim przez nie ogrzewane poddasza oraz dach. Zastosowanie do ocieplenia poddasza materiału izolacyjnego o grubości co najmniej 18cm pozwala na uzyskanie przyzwoitego współczynnika przenikania ciepła U dla tej przegrody. Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest wełna mineralna, zapewniająca łatwość układania oraz możliwość szybkiego docięcia na wymiar.

 

W podobny sposób wykonuje się ocieplenie dachu. Zastosowanie wełny mineralnej pozwala na dokładne umieszczenie jej między krokwiami tak, by do minimum ograniczyć wszelkie pustki powietrzne. Grubość zastosowanego materiału do ocieplenia dachu nie powinna być mniejsza niż 20cm. Pamiętajmy, że straty ciepła przez przenikanie w tej przegrodzie mogą dochodzić nawet do 25%, zatem właściwe wykonanie izolacji termicznej zapewnia oszczędności w kosztach ogrzewania.

 

 

Styropian do ocieplenia podłogi

 

Znaczące straty ciepła przez przenikanie występują również w przypadku podłóg na gruncie oraz fundamentów. Obowiązujące przepisy budowlane wymagają, by te przegrody konstrukcyjne miały współczynniki przenikania nie większe niż 0,45 W/(m2·K) dla budynków tradycyjnych oraz 0,15-0,20 W/(m2·K) dla domów energooszczędnych i pasywnych.

 

Najłatwiejszą metodą ocieplenia przegród przyziemnych jest położenie płyt polistyrenu ekstrudowanego (XPS). Materiał ten ma lepsze właściwości termiczne, niż styropian, dzięki czemu nie ma konieczności układania warstw grubszych niż 14-16cm.

 

 

Dodatkowe ocieplenie

 

Wykonując termoizolację domu nie należy zapominać o ociepleniu newralogicznych miejsc, przez które mogą następować duże straty ciepła. Oprócz całej powierzchni przegród budowlanych istotne jest zaizolowanie narożników budynku, a także przestrzeni wokół ościeży, nadproży i w miejscach łączenia płyt balkonowych ze ścianą budynku. Mostki termiczne występujące w tych obszarach przyczyniają się bowiem do znaczących strat ciepła.

 

 

Ocieplenie Twojego domu, a energooszczędność?

 

Po tej dawce bezcennych informacji już wiesz, że kluczowy wpływ na uzyskanie właściwego komfortu termicznego Twoich pomieszczeń ma odpowiednie zaizolowanie oraz ocieplenie wszystkich przegród Twojego budynku.

 

Nieodpowiednia izolacja Twojego domu powoduje straty ciepła, a co za tym idzie – płacisz astronomicznie wysokie rachunki za ogrzewanie. Na dodatek energia nieustannie drożeje.

 

Warto więc, byś pomyślał o termomodernizacji Twojego domu. Dzięki odpowiedniej izolacji ścian Twojego budynku, będziesz miał ciepły dom zimą, przyjemnie chłodny latem i będziesz zdecydowanie mniej płacił za ogrzewanie i ewentualną klimatyzację.

 

 

Czy to koniec możliwości?

 

Gdy już przekonałeś się do remontu Twojej nieruchomości w zakresie ocieplenia? Pamiętaj, że są jeszcze inne obszary oszczędności, które przynoszą wymierne efekty w obniżaniu kosztów eksploatacji:

  • właściwa stolarka okienna oraz drzwiowa [o wysokich parametrach]
  • instalacje centralnego ogrzewania [piece kondensacyjne o sprawności 107%]
  • instalacje gruntowe lub powietrzne pompy ciepła
  • wentylacja i rekuperacja [odzysk ciepła]
  • termostaty elektroniczne [precyzyjne zarządzanie temperaturą, ograniczające straty]
  • źródła oświetlenia [wymiana na nowoczesne źródła oświetlenia, to jak lokata na 250% w skali roku]

 

Czy warto zatem inwestować w energooszczędne rozwiązania? Czy warto o tym pomyśleć na etapie remontu? Odpowiadamy krótko: TAK. Obawiasz się, czy podołamy zadaniu? Zobacz Referencje.

 

 

Spraw, by w Twoim domu panowała przyjemna, korzystna dla Twojego zdrowia temperatura, której osiągnięcie nie zrujnuje Twojego portfela!

 

Po prostu napisz do nas lub zadzwoń już teraz:

 

a przygotujemy odpowiedni plan termomodernizacji Twojego budynku, byś mógł wreszcie cieszyć się zdecydowanie niższymi rachunkami.

 

 

Do usłyszenia,

Andrzej i Paweł
Twoi Doradcy

 

 
Poleć stronę:Podziel się ze znajomymi|Facebook: www.facebook.comTweetnij do znajomych|Twitter: www.twitter.comPodziel się ze znajomymi|Nasza Klasa: www.nk.plWykop stronę na|Wykopalisko: www.wykop.pl